iSmart projesi akıllı bilgisayar teknolojisine dayalı malzemelerin (akıllı telefonlar, tabletler ve akıllı tahtalar) eğitimin her seviyesinde her türlü eğitim kurumunda kullanılmasını önermektedir.

Bilişim ve iletişim teknolojileri, disleksik öğrencilere sınıfta hem öğrenme ve öğretme yaşantılarında hem de yazılan bilgiyi kaydetmede ya da erişiminde yardımcı olan önemli malzemelerdir.

Öğrenme farklılıklarının çoğu okurken, yazarken, hecelerken, müfredata girerken, kelime öğrenirken, ses becerilerini geliştirirken, kayıt ve sunuma yardımcı olurken yaşanmaktadır. Bilgi iletişim teknolojileri kullanıldığı zaman bunlar daha sorunsuz  olacaktır.

Bazı disleksik öğreniciler koordinasyon, sıralama ve organizasyon açısından zorluklara da sahiptirler. Bu onların el yazısını etkileyebilir, öğrenicilerin daha az iş üretmesine ya da beklenenden daha uzun zamanda bir işi tamamlamasına neden olmaktadır. Klavye kullanmayı öğrendikten sonra taşınabilir el yazısı malzemesi, çoğunlukla kullananları serbestleştirecek, onların süreçten çok içerik üzerinde yoğunlaşmalarını sağlayacaktır.