Jílové u Prahy  İlköğretim Okulu ‘"Sevinç Okulu" – Czech republic – www.zsjilove.cz

Zakladni

Jílové u Prahy  İlköğretim Okulu 560 öğrenci kapasiteli bir okuldur.  455 öğrenci şu anda okula devam etmektedir. 20 sınıf, okul sonrası kulüpler, okul dub ve okul kafeteryası  okulu tamamlar.

Okul 2010 yılından bu yana ‘ Eko Okul’ 2013 yılından bu yana ise ‘Ethik okul’ ünvanına sahiptir.

23  kurs, spor bölgesi, ve  kasabadaki ağaçların izleriyle okul arboretumu ve mini hayvanat  bahçesi ile öğrencilerin okul sonrası aktivite ve eğitimlerine devam edilmektedir.

Her yıl öğrenciler Bahçe partisi, Advent projesi, Dünya Günü, patronaj, okul dergisini oluşturma ve eğitim turlarına katılır. Okul ECF projelerde yer aldı: Engelsiz okul, KOKOS- işbirliği ve Rekabet, DVPP, CPIV-Kapsayıcı eğitime destek merkezleri, PTAČ-disiplinler arası konular ve okuma, Alfabe, Gelecek için okul, JAS- Diller bağlamı.

Yaklaşık 30 öğrenciye çoğunlukla kombine öğrenme güçlüğü (disleksi, diskalkuli, Disgrafi), konuşma bozukluğu, otizm, davranış ve dikkat eksikliği tanısı kondu. Buna göre okul, renkli folyo levhaları ile okuma metodunu, "Balint grup"ile sorunların çözümünü, rahatsızlığı olan öğrencilerin ebeveynleri ile iletişimi, öğretmenleri e-öğrenme ile eğitmede ICT kullanımı, eğitim materyallerini doğrulama ve tanıtmada öğretmenlerin yükümlülüğü, davranış bozukluğu olan çocukların aileleri ile çalışma teknikleri çalıştaylarına katılım metotlarını kullanarak engelsiz proje okulu olarak yer almaktadır.

Öğrenci danışmanı, Okul psikoloğu, Önleme koordinatörü, Öğretmen yardımcısı, farklı uzmanlarla işbirliği - konuşma terapisti, psikolog, psikiyatrist, çocuk davranış uzmanı, polis, K-center ve avukatlar belirli bozuklukları olan öğrencilerle bizim çalışmalarımıza katılmaktadır.